Krosnys

LR Statistikos departamento duomenimis, 2013 metais Lietuvoje buvo pastatyti beveik 3400 vieno arba dviejų būstų statinių. Tai yra namų arba 2 butų kotedžų. 2014 metais rinkos ekspertai prognozuoja dar didesnį statybos darbų augimą, tad gali būti pastatyta jau apie 4000 naujų pastatų. Kiekvienam iš šių pastatų gali prireikti autonominio šildymosi šaltinio – krosnies, katilo, židinio, pastatomos krosnelės. Į statistinius duomenis nepatenka renovuojamų būstų skaičius, kuris įvairių katilų ir krosnių poreikį padidina dar labiau. Akivaizdu, kad krosnių gamintojai, pardavėjai, montuotojai, apdailos medžiagų importuotojai artimiausiu metu darbo turės nemažai.

 

Lietuvoje atgimsta krosnies mados ne tik dėl estetinio vaizdo namų interjere, bet ir dėl energetinių priežasčių – brangstančios dujos ir elektra bei naftos produktai didina namų šildymo kainas, todėl vis daugiau namų savininkų ryžtasi investuoti į kokybiškas ir laiko patikrintas šildymo technologijas – krosnis ir židinius. Jei prieš dešimtmetį židinys buvo laikomas prabangos ir išskirtinumo ženklu, pabrėžiančiu namų savininko socialinę padėtį, tai dabar židiniai tampa neatsiejama namų interjero dalimi.

 

Visa tai rodo, kad krosnys ir židiniai Lietuvoje yra paklausūs, vertinama aukšta kokybė ir patikimas aptarnavimas. Vis dažniau židinių ir krosnių montavimas patikimas ne savamoksliams meistrams, o kvalifikuotiems ir gamintojų atestuotiems profesionalams. Dėl to užtikrinamas kokybiškas montavimas ir krosnies ilgaamžiškumas.

 

Lietuvos namų savininkai ieško naujovių ir naujų galimybių – domisi granulinėmis krosnelėmis, kurios jau dabar gali būti uždegamos specialios programėlės pagalba išmaniajame telefone, taip pat dujiniais židiniais su vandens kontūru, kurių efektyvumas yra net 95%, kitomis technologinėmis naujovėmis. Kartais pirmame plane atsiduria ir židinio ar krosnelės dizainas ir galimybės pritaikyti estetiškame ir originaliame interjere.

 

Lietuvos Krosnininkų Gildija, vienijanti Lietuvos krosnių ir židinių meistrus ir pardavėjus, rūpinasi ir pačių krosnių populiarinimu statybos sektoriuje. Lietuva turi gilias krosnių statymo tradicijas, todėl jaučiame atsakomybę išlaikydami jas ateities kartoms.

 

Susipažinkite su krosnių istorija Lietuvoje.